Źródło naszej inspiracji
Ameryka Południowa to kontynent o zróżnicowanym ukształtowaniu terenu. Występują tam wszystkie strefy klimatyczne (począwszy od klimatu równikowego na północy kontynentu, poprzez zwrotnikowy, podzwrotnikowy, umiarkowany do subpolarnego na południu). Dzięki swojej różnorodności oraz niedostępności dla człowieka jest jednym z najbardziej biologicznie zróżnicowanych kontynentów na Ziemi.
Ameryka Południowa to również miejsce, gdzie wiekowa tradycja i rośliny o wielkiej mocy spotykają się z nowoczesną kosmetologią. Już starożytni Inkowie poznali lecznicze i kosmetyczne właściwości ziół, wyciągów z owoców, pestek, kłączy. Jako przykład wymienić można mało znaną roślinę (drzewo) Wiñay-wayna (Guaiacum officinale), które w języku Inków (keczua), oznacza „źródło wiecznej młodości”. Dla fitoterapii zostało odkryte w latach trzydziestych przez peruwiańskiego badacza Mariano Moscozo Castilla, którego na trop wiñay-wayna naprowadzili Indianie z plemienia Chipayów. Powiedzieli mu, że używając tej rośliny, będzie mógł zachować młodość przez długie lata. W czasach imperium Inków uznawano ją za świętą roślinę, podobnie jak vilcacorę, a stosowanie kory tego drzewa było zarezerwowane tylko dla arystokracji inkaskiej.
Zafascynowani bogactwem oraz bioróżnorodnością postanowiliśmy stworzyć markę naturalnych kosmetyków do pielęgnacji ciała oraz włosów wykorzystując aktywne działanie wielu roślin pochodzących z obszaru Ameryki Południowej.
CIEKAWOSTKI
W Ameryce Południowej znajduje się:
- najwyższy wodospad świata – Salto del Angel w Wenezueli,
- rzeka o największym średnim przepływie (długość jest sprawą kontrowersyjną) – Amazonka (7,2 mln km²),
- najdłuższy łańcuch górski – Andy (najwyższy szczyt to Aconcagua – 6962 m n.p.m.),
- najsuchsze miejsce na Ziemi – Pustynia Atacama,
- największy las deszczowy – Amazonia,
- najwyżej położone jezioro wykorzystywane w celach handlowych – jezioro Titicaca,
- najwyższy wulkan – Ojos del Salado (6885 m n.p.m.) oraz najwyższy czynny wulkan – Llullaillaco,
- najwyżej położona stolica świata – La Paz (3600–4100 m n.p.m.),
- a także, nie biorąc pod uwagę stacji badawczej na Antarktyce, wysunięty najdalej na południe zamieszkały obszar – Puerto Toro w Chile.