Slider

Blog

Keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg wymyślony dla gęstych, ale jednocześnie puszących się włosów Brazylijek. Niedawno zyskał światową popularność i dziś często możemy spotkać się z tym zabiegiem w salonach fryzjerskich.

Naturalne pobudzenie

Jeśli za dnia brak Ci energii do działania, a wiele filiżanek kawy szkodzi twojemu żołądkowi, zapewne zainteresuje Cię ten krótki tekst na temat naturalnego sposobu na pobudzenie. Mowa o roślinie pochodzącej z Ameryki Południowej (występuje głównie w Wenezueli oraz północnej części Brazylii), której nasiona bogate są w kofeinę, teobrominę, teofilinę, adeninę, cholinę i katechiny.

Sekrety brazylijskiej pielęgnacji

Kiedy słyszymy słowo Brazylia – zapewne pierwsze co przychodzi nam na myśli to festiwal w Rio de Janeiro, piękne plaże na Copacabana i egzotyczna roślinność Amazonii. Położenie geograficzne tego kraju sprzyja wzrostowi licznych dobroczynnych gatunków roślin, które są wykorzystywane w kosmetykach.

Mikrobiom skóry

Codziennie towarzyszy nam około sto bilionów! mikroorganizmów, które znajdują się na powierzchni naszego naskórka i nazywane są mikrobiomem. Prawidłowa równowaga mikrobiomu jest niezwykle ważna dla prawidłowego funkcjonowanie całego organizmu, ponieważ główną jego rolą jest ochrona organizmu przed mikroorganizmami chorobotwórczymi.

Badania stabilności kosmetyku

Od momentu pierwszych prac nad recepturą kosmetyku do jego produkcji jest długa droga. Zanim jednak kosmetyk zostanie wyprodukowany i trafi na półki sklepowe musi przejść szereg testów.

Produkcja kosmetyków – krok po kroku

Podążając za aktualnymi trendami oraz oczekiwaniami konsumentów staramy się stworzyć kosmetyki, które spełnią najskrytsze oczekiwania. Producenci kosmetyków zaskakują nietypowymi opakowaniami, zapachami, czy zachęcają niesamowitymi efektami stosowania. Stworzenie wymarzonego kosmetyku nie jest niestety czymś łatwym i szybkim.

Zmywanie oleju z włosów

O ile olejowanie włosów to proces nieskomplikowany, o tyle ze zmyciem oleju z włosów może pojawić się problem. Nieprawidłowe zmycie może sprawić, że olej albo nie zadziała na włosy tak, jak tego oczekujemy, albo je obciąży. Jest to często przyczyną, przez którą osoby chcące zacząć olejować włosy zniechęcają się do tej naturalnej metody pielęgnacji.

Olejowanie włosów

Prosty domowy sposób na lśniące, wygładzone i odżywione włosy, który zyskuje na popularności. To naturalna metoda pielęgnacji polega na pokryciu włosów niewielką ilością oleju lub mieszanką kilku olejów. Zabieg polecany jest głównie do włosów suchych, zniszczonych, matowych oraz z tendencją do puszenia i kręcenia.

Źródło naszej inspiracji

Ameryka Południowa to kontynent o trójkątnym kształcie i zróżnicowanym ukształtowaniu terenu. Występują tam wszystkie strefy klimatyczne (począwszy od klimatu równikowego na północy kontynentu, poprzez zwrotnikowy, podzwrotnikowy, umiarkowany do subpolarnego na południu). Dzięki swojej różnorodności oraz niedostępności dla człowieka jest jednym z najbardziej biologicznie zróżnicowanych kontynentów na Ziemi.